همایش تخصصی روباتیک دانش آموزی دانشگاه تهران

همایش تخصصی روباتیک دانش آموزی دانشگاه تهران

همایش تخصصی روباتیک دانش آموزی دانشگاه تهران با همکاری مؤسسه لگوی آموزشی روز پنجشنبه 24 تیر ماه 95 ساعت 9 الی 13 در دانشکده مکانیک دانشگاه تهران برگزار می شود.
این کنفرانس با هدف بهره مندی دانش آموزان عزیز از فضای مرکز روباتیک دانشگاه تهران و همچنین ارتقاء سطح علمی علاقه مندان به روباتیک و مسابقات WRO طراحی شده است.
شرکت کنندگان در این همایش پس از برگزاری آیین ابتدایی، در 6 گروه موضوعات تخصصی را فراخواهند گرفت:

کارگاه شماره یک
آموزش برنامه نویسی PID برای علاقه مندان به مسابقات Regular
در این کارگاه دانش آموزان نحوه برنامه نویسی بدون خطا را آموزش می بینند و برای شرکت قوی تر در مسابقات انتخابی جهانی آماده می شوند.

کارگاه شماره دو
Open Category
در این کارگاه دانش آموزان با مسابقه Open، نحوه داوری، تجربه سال های گذشته و… آشنا خواهند شد. علاوه بر آن فیلم مسابقات جهانی سال های گذشته را خواهند دید و از نزدیک با تیم پنجم مسابقات جهانی گفتگو خواهند کرد. طوفان فکری در مورد ایده های مسابقه امسال بخش پایان کارگاه خواهد بود.

کارگاه شماره سه
Football
این کارگاه با هدف ارتقاء سطح کیفی تیم های Football برگزار می شود و در آن موضوعاتی نظیر کار کردنِ کم خطا با سنسورهای Compass و IR و چگونگی بالا بردن سرعت حرکت روبات مطرح می شود.

کارگاه شماره چهار
آموزش برنامه نویسی Labview
Labview یک زبان برنامه نویسی حرفه ای و مهندسی است که با استفاده از آن می توان برنامه نویسی روبات ها را بسیار دقیق انجام داد. EV3 ابزار بسیار خوبی برای یادگیری Labview است. در این کارگاه اصول اولیه برنامه نویسی Labview آموزش داده می شود. لازم به ذکر است علاقه مندان به رشته Regular Categotry – Senior High می توانند از این زبان در مسابقات انتخابی و جهانی نیز استفاده کنند.

کارگاه شماره پنج
مکانیک پیشرفته با EV3
قابلیت بالای ابزار EV3 سبب شده است تا بتوان مکانیزم های بسیار خوبی با این ابزار ساخت. در این کارگاه مخاطبین ساخت انواع گریپرها و … را می آموزند و یاد می گیرند که چگونه آن را تحلیل کنند.

کارگاه شماره شش
روباتیک برای تازه کارها
افرادی که تا به حال تجربه کارکردن با ابزار EV3 را ندارند می توانند با شرکت در این کارگاه اصول اولیه روباتیک را بیاموزند و خود را برای فعالیت های بیشتر و جدی تر آماده کنند.

چند نکته:
1. مخاطبین این همایش دانش آموزان گروه سنی 12 تا 18 سال هستند.
2. برای شرکت در این همایش، باید حتماً در سایت ثبت نام کنید و مبلغ 30 هزار تومان واریز نمایید.
3. در هنگام ثبت نام، کارگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید.
4. آخرین فرصت ثبت نام ساعت 12 شب روز یکشنبه 20 تیر ماه 95 خواهد بود.
5. ظرفیت همایش محدود است. پس از تکمیل ظرفیت از پذیرش عزیزان معذور خواهیم بود.

/*

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*/