sfwf

نحوه شرکت در کمپین

EV3 .۱ چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

EV3 نسل سوم روباتهای LEGO Mindstorms محصول مشترک LEGO، دانشگاه MIT و دانشگاه Tufts است. این ابزار با آماده کردن پروسسور، سنسورها و موتورهای گوناگون و قدرتمند فرصت تجربه ی دنیای واقعی روباتیک را فراهم می کند.

۲. EV3 برای چه گروههای سنی طراحی شده است؟

EV3 برای گروههای سنی ‍۹ سال به بالا، چه در سطح دانش آموزی و چه در سطح دانشگاهی قابل استفاده می باشد.

۳. فروش ویژه ۲۰۱۷ یعنی …

۱) بسته EV3 را در کمپین ۲۰۱۸ بخرید. ۲) کد کارت هدیه در بسته را به کمک فروشنده در سایت legoeducation.ir/wro وارد کنید. ۳) در کلاس ۵ ساعته‌ی آموزش رایگان شرکت کنید. ۴) با شرکت در کلاس رایگان، می‌توانید بن خرید ۱۰۰۰۰۰ تومانی لگو را دریافت کنید. ۵) برای مسابقات جهانی آماده شوید. ۶) در مسابقه مقدماتی WRO ۲۰۱۸ در کرمان شرکت کنید. ۷) در مسابقه انتخابی WRO ۲۰۱۸ در تهران شرکت کنید بن خرید ۱۰۰۰۰۰ تومان لگو را دریافت کنید. (در صورتی‌که کد کارت هدیه را در سایت legoeducation.ir/wro وارد نکنید، از هدایای “فروش ویژه

۴. در المپیاد جهانی روباتیک شرکت کنید

با استفاده از ابزار LEGO Mindstorms EV3 می‌توان در المپیاد جهانی روباتیک که در چند سال اخیر به بزرگ‌ترین رویداد روباتیکی دنیا بدل شده‌ است، شرکت کرد. هر سال در ایران نیز مسابقات مقدماتی و انتخابی این المپیاد در تابستان برگزار می‌شود و تیم‌های منتخب راهی مسابقات جهانی می‌شوند.

۵. از کجا اطلاعات بیش‌تر کسب کنید؟

telegram.me/wro_iran

۶. حامیان مالی مسابقات انتخابی WRO2018

لاتن حامی مالی این دوره از مسابقات WRO، طراح و تولید کننده فنلاندی فهرستی شگفت‌انگیز از نوشت‌افزار و گجت‌های مرتبط با خواندن، نوشتن و گوش دادن است. / سایت laton.shop / اینستاگرام laton.ir

ابزار های تخصصی WRO

junior

Table Sticker

همه بخش های مسابقات المپیاد جهانی روباتیک روی میزهای مخصوص به خود برگزار می شود. عموماً تیم های شرکت کننده ترجیح می دهند تا برای تمرین بیشتر این میزها را تهیه کنند. المپیاد جهانی روباتیک این میزها و قطعات روی آنها را آماده می کند.

2852725

Hitechnic

پس از توسعه‌ی روبات های Mindstroms،شرکت Hitechnic اقدام به تولید سنسورهای قدرتمند مناسب NXT و EV3 نمود. این سنسورها به دلیل دقت و قدرت بسیار بالا، در بین اهالی مسابقه، بسیار محبوب است.

Matrix K9 160826_03_400

Matrix

Matrix ابزاری است با هدف صنعتی سازی EV3. این بسته با 1 کنترل کننده، 2 موتور، 2 Servo و تعداد زیادی چرخ و قطعات فلزی کار را برای انجام پروژه های صنعتی و نیمه صنعتی مهیا کرده است. دانشجویان برای شرکت در گروه مسابقات دانشجویی می بایست از ابزار Matrix بهره ببرند.

45544_713x380_MainProduct

EV3

ابزار قدرتمند EV3 نسل سوم روبات های Mindstorms حاصل همکاری شرکت لگو، دانشگاه MIT و دانشگاه Tufts می باشد. این ابزار با داشتن 1 پروسسور، 3 موتور، 4 سنسور گوناگون و 541 قطعه پلاستیکی تنها ابزار دانش آموزان برای شرکت در مسابقات WRO است.

KNR Robotic

KNR

KNR یک پردازنده قدرتمند و بسیار منعطف است که می توان از آن در مسابقات بخش دانشجویی المپیاد جهانی روباتیک استفاده کرد. انواع سنسورهای EV3 و Hitechnic و نیز سنسورهای صنعتی با این پردازنده هماهنگ هستند. زبان اصلی برنامه نویسی این پردازنده، LabVIEW است.

2000701_1-400x380

Replacement

در کنار بسته اصلی Mindstorms EV3، بسته هایی با عنوان Replacement تولید شده اند که حاوی قطعات اضافه مکانیکی هستند. شرکت کنندگان در المپیاد جهانی روباتیک از این قطعات در کنار قطعات اصلی برای ساخت سازه هایشان بهره می برند.

wro_Brick_Set

WRO Brick Set

کمیته برگزاری المپیاد جهانی روباتیک به منظور تسهیل تمرین تیم های مسابقه Regular Category بسته ای را با عنوان WRO Brick Set آماده کرده است که از این پس همه قطعات روی میز مسابقه Regular با قطعات موجود در یک بسته از WRO Brick Set قابل ساختن است. بنابراین هر تیم با داشتن یک بسته از این قطعات می تواند چندین سال در مسابقات این رشته شرکت کند.

45560_prod_EV3-expansion-set_1 (1)

EV3 Expansion Set

ساختن روبات های پیچیده تر و عجیب تر هدفی بود که باعث شد LEGO Education بسته ابزار قطعات اضافی خود با نام EV3 Expansion Set را تولید کند. وجود قطعات مکانیکی بیشتر و متنوع تر سبب شده است تا این بسته، بسیار محبوب شود. عموماً تیم هایی که در مسابقات WRO شرکت می کنند، یک بسته از این بسته ها را کنار دست خود قرار می دهند تا خیالشان بابت وجود قطعات مکانیکی کافی، راحت باشد. دراین بسته پروسسور، موتور و سنسور وجود ندارد.