Football_Category
Football

یکی از رشته جذاب و دیدنی المپیاد جهانی روباتیک در سال های اخیر بخش «مسابقات فوتبال» بوده است. در این مسابقات هر تیم با دو روبات (مهاجم و دروازه بان) به رقابت با دیگر تیم ها می پردازد. حضور در این مسابقات ترکیبی از دانش برنامه نویسی و مکانیک را لازم دارد. همچنین استفاده از دو سنسور Compass و IR از ویژگی های منحصر به فرد این رشته است. علاقه مندان به شرکت در این مسابقات می توانند پس از شرکت در دوره های RT1 و RT2 مدارس و کلوپ ها و آشنایی با مقدمات برنامه نویسی و مکانیک، در این کلاس ها شرکت کنند و دانش و مهارت مورد نیاز برای شرکت در مسابقات فوتبال را کسب کنند.

mechanic
Advance Mechanic - 1

علم روباتیک از سه بخش اصلی برنامه نویسی، الکترونیک و برنامه نویسی تشکیل شده است. قوت همزمان هر سه بخش منجر به ساخت روبات های خلاقانه می شود. برای ساخت سازه های مکانیکی لازم است دانش پژوهان حوزه روباتیک، اطلاعات کاملی از مکانیزم های پایه ای داشته باشند و چندین چند سازه با آن مکانیزم ها ساخته باشند. دانش پژوهان دوره F&M (از دوره های کلاسیک لگوی آموزشی) با بخشی از این مکانیزم ها آشنا شده اند. دوره های مکانیک پیشرفته با هدف شناخت مکانیزم های کاربردی متنوع برای ساخت سازه های روباتیک، در سه دوره طراحی شده است.

labview1
Labview Programming - 1

Labview یک زبان برنامه نویسی تصویری (Visual Programming) است که توسط مؤسسه National Instrument طراحی و پیاده سازی شده است. این نرم افزار در علوم مهندسی نظیر مهندسی برق و مهندسی روباتیک بسیار پر کاربرد می باشد. ابزار Mindstorms EV3 کاملاً با این نرم افزار حرفه ای قابل برنامه نویسی است. فراهم بودن امکانات گسترده، قابلیت انجام پروژه های خلاقانه و قابل استفاده بودن این زبان برنامه نویسی در برخی از رشته های المپیاد جهانی روباتیک باعث شده است تا دانش آموزان و دانشجویان علاقه به یادگیری این زبان برنامه نویسی داشته باشند. آموزش دوره Labview توسط مرکز تخصصی روباتیک لگوی آموزشی در سه دوره طراحی شده است.

programming
Advance Programming With EV3

برنامه Mindstorms EV3 یکی از قوی ترین برنامه های موجود برای برنامه نویسی EV3 است. اساس کار این نرم افزار، برنامه نویسی تصویری (Visual Programming) است. Mindstorms EV3 بر پایه نرم افزار حرفه ای و مهندسی Labview آماده شده است. دانش آموزان و دانشجویان پس از گذراندن دوره های مقدماتی برنامه نویسی در RT1 و RT2 (مدارس یا کلوپ ها) اوصول برنامه نویسی با این نرم افزار را می شناسند. امّا این همه ماجرا نیست. قابلیت های این نرم افزار بیش از آن چیزی است در دوره های مقدماتی می آموزیم. ما در این دوره علاوه بر مرور کوتاه بر کلیه مباحث برنامه نویسی RT1 و RT2، بخش های جذاب و مغفول مانده برنامه نویسی Mindstorms EV3 را خواهیم شناخت.

Football_Category
دوره تربیت مربی فوتبال

یکی از رشته جذاب و دیدنی المپیاد جهانی روباتیک در سال های اخیر بخش «مسابقات فوتبال» بوده است. در این مسابقات هر تیم با دو روبات (مهاجم و دروازه بان) به رقابت با دیگر تیم ها می پردازد. حضور در این مسابقات ترکیبی از دانش برنامه نویسی و مکانیک را لازم دارد. همچنین استفاده از دو سنسور Compass و IR از ویژگی های منحصر به فرد این رشته است. مربیان علاقه مند به شرکت در این مسابقات می توانند پس از شرکت در دوره های تربیت مربی روباتیک، در کلاس های تخصصی فوتبال شرکت نمایند.

چهاردهمین المپیاد جهانی روباتیک 2017 در کشور کاستاریکا
WRO 2018 - Coach Training

شرکت در مسابقات بخش Regular المپیاد جهانی روباتیک، نیازمند سطح بالایی از دانش و مهارت روباتیکی در مربیان است. مربیان این بخش از WRO در قدم اول باید بتوانند چندین راه حل مختلف را برای حل مسئله مسابقات جهانی تست کنند و پس از آن باید بتوانند مهارت های هدایت گری و تسهیلگری بالایی را در مواجهه با متربیان خود بکار ببندند. آنچه در این دوره آموزش داده می شود ترکیبی از نیازهای مربیان این بخش از المپیاد جهانی روباتیک است.